Тръмп ще обяви нови споразумения с големи производители на лекарства за понижаване на цените на лекарствата с рецепта в САЩ
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп се чака да разгласи нови съглашения в петък (19 декември), ориентирани към понижаване на цените на медикаментите с рецепта, заяви Белият дом. Съобщението е планувано за 13 часа. ET в Белия дом.
AbbVie, Bristol Myers Squibb, Gilead Sciences и Merck са измежду огромните фармацевтични компании, които се чака да вземат участие, оповестява Ройтерс, базирайки се на източници, осведомени с въпроса.
Съобщава се, че швейцарските производители на медикаменти Novartis и Roche също са част от покупко-продажбите, съгласно Bloomberg News.
История: Писма за най-облагодетелствана нация
През юли Тръмп изпрати писма до водачите на 17 огромни фармацевтични компании, насочвайки ги да предложат по този начин наречените цени за най-облагодетелствана нация към програмата на държавното управление на Съединени американски щати Medicaid за лица с ниски приходи. Компаниите също бяха инструктирани да подсигуряват, че нови медикаменти няма да бъдат пуснати на пазара на цени, по-високи от тези в други богати страни.
...
Прочетете целия текст »




