Президентът на САЩ Доналд Тръмп покани новия във Вашингтон в

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп покани новия във Вашингтон в
Коментари Харесай

Тръмп покани полския президент във Вашингтон през септември

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп предложения новия във Вашингтон при започване на септември. Това съобщи началникът на кабинета на Навроцкиу представен от " Ройтерс ".

Навроцки, който в сряда, неведнъж е подчертавал смисъла на положителните полско-американски връзки.

Новият президент, чиято акция беше подкрепена от главната националистическа опозиционна партия на Полша " Право и правдивост ", се срещна с Тръмп в Овалния кабинет малко преди полските избори през май и получи поддръжката на американския водач за кандидатурата си.

" В публично приветствено писмо, изпратено в деня на встъпването в служба, президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп предложения полския президент Карол Навроцки в Белия дом за публична работна среща на 3 септември 2025 година ", написа Павел Шефернакер в обществената мрежа X.
 Новоизбраният полски президент Карол Навроцки постави клетва Обновена
Новоизбраният полски президент Карол Навроцки постави клетва

Изборната победа на Навроцки нанесе удар върху очакванията на премиера Доналд Туск да затвърди проевропейския курс
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР