Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че митата за

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че митата за
Коментари Харесай

От 10 май Тръмп вдига митата за китайските стоки на 25%

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп разгласи през днешния ден, че митата за китайски артикули на стойност 200 милиарда $ ще бъдат увеличени от 10 май от 10 на 25 на 100, тъй като съгласно него комерсиалните договаряния напредват прекомерно постепенно, предадоха международните организации.

" За 10 месеца Китай плащаше на Съединени американски щати мита от 25 на 100 за високотехнологична продукция на стойност 50 милиарда $ и 10-процентови данъци за други артикули на стойност 200 милиарда $ ", добави Тръмп, представен от Ройтерс и Българска телеграфна агенция.

По думите му от петък тези 10 % ще станат 25 %. Други артикули, доставяни от Китай за Съединени американски щати на стойност 325 милиарда $, остават без мита, само че скоро ще бъдат обложени с 25 %, посочи американският държавен глава в Туитър.

" Преговорите по комерсиалното съглашение с Китай не престават, само че напредват доста постепенно ", акцентира президентът на Съединени американски щати. /БТА
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР