Тръмп: Не ме е грижа дали Иран ще се върне на масата на преговорите
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп сподели, че не го е грижа дали Иран ще се върне за нов кръг договаряния, оповестиха Франс прес и " Уолстрийт джърнъл ".
" Не ме е грижа дали ще се върнат, или не. И да не се върнат за мен няма значение ", сподели американският водач след неуспеха на договарянията с Техеран.
Пред кореспонденти в базата Андрюс в Мериленд той уточни, че " армията им към този момент я няма, а ракететите им са изчерпани ".
Тръмп удостовери, че тази заран американско време Съединени американски щати ще наложат обсада на влизането и излизането на кораби от иранските пристанища, написа Българска телеграфна агенция.
Той добави, че доста страни работят за разстройване на продажбите на ирански нефт, и по думите му тези старания ще бъдат " много ефикасни ".




