Тръмп: Сделка до 48 часа или „целият Ад“ ще се стовари върху Иран
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп даде двудневен период на Иран да одобряват американските претенции. Техеран има 48 часа да подписа договорка, закани се Тръмп в обществената си мрежа Truth Social.
„ Спомняте ли си, когато дадох на Иран 10 дни да СКЛЮЧAT СДЕЛКА и да ОТВОРИ ОРМУЗКИЯ ПРОЛИВ? Времето изтича – 48 часа, преди целият Ад да се стовари върху тях “, написа президентът.
Техеран съобщи в петък, че е свалил боен аероплан F-15, а американските медии оповестиха, че специфичните сили на Съединени американски щати са избавили един от двамата му членове на екипажа, до момента в който другият към момента е в неопределеност.
Иранските военни също по този начин обявиха, че са свалили американски щурмови аероплан A-10 в Персийския залив, като американските медии оповестиха, че водачът на този аероплан е бил избавен.
Снаряд от американско-израелска офанзива удари покрай АЕЦ Бушер в южен Иран в събота, убивайки един човек, оповестиха държавните медии.
„ След незаконните офанзиви на Съединени американски щати и ционисти, тази събота сутринта, към 8:30 ч., снаряд удари региона покрай атомната електроцентрала в Бушер в югозападната част на страната “, заяви формалната осведомителна организация ИРНА.
Тя добави, че един от охранителите на постройката е бил погубен, само че означи, че няма вреди по оборудванията на централата.
„ Спомняте ли си, когато дадох на Иран 10 дни да СКЛЮЧAT СДЕЛКА и да ОТВОРИ ОРМУЗКИЯ ПРОЛИВ? Времето изтича – 48 часа, преди целият Ад да се стовари върху тях “, написа президентът.
Техеран съобщи в петък, че е свалил боен аероплан F-15, а американските медии оповестиха, че специфичните сили на Съединени американски щати са избавили един от двамата му членове на екипажа, до момента в който другият към момента е в неопределеност.
Иранските военни също по този начин обявиха, че са свалили американски щурмови аероплан A-10 в Персийския залив, като американските медии оповестиха, че водачът на този аероплан е бил избавен.
Снаряд от американско-израелска офанзива удари покрай АЕЦ Бушер в южен Иран в събота, убивайки един човек, оповестиха държавните медии.
„ След незаконните офанзиви на Съединени американски щати и ционисти, тази събота сутринта, към 8:30 ч., снаряд удари региона покрай атомната електроцентрала в Бушер в югозападната част на страната “, заяви формалната осведомителна организация ИРНА.
Тя добави, че един от охранителите на постройката е бил погубен, само че означи, че няма вреди по оборудванията на централата.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




