Президентът на САЩ Джо Байдън ще произнесе реч в праймтайма

...
Президентът на САЩ Джо Байдън ще произнесе реч в праймтайма
Коментари Харесай

Байдън ще произнесе ключова реч от Овалния кабинет относно конфликта между Израел и „Хамас“

Президентът на Съединени американски щати Джо Байдън ще произнесе тирада в праймтайма довечера за спора сред Израел и „ Хамас “ и войната в Украйна, заяви Белият дом, представен от международните организации и Българска телеграфна агенция.

Той ще приказва в 20 ч. източноамериканско време (00:00 ч. по Гринуич) от Овалния кабинет, откъдето президентите обичайно се обръщат към нацията в моменти от сериозно национално значение.

„ Утре (днес – бел. ред.) президентът Байдън ще се обърне към нацията във връзка нашия отговор на терористичните офанзиви на „ Хамас “ против Израел и нестихващата безчовечна война на Русия против Украйна “, съобщи прессекретарят на Белия дом Карин Жан-Пиер.

Байдън ще произнесе речта си ден след завръщането си от Израел, където направи посещаване в символ на взаимност след нападението на „ Хамас “ от 7 октомври, и в миг, в който той се готви да изиска от Конгреса общ пакет в размер на 100 милиарда $, включващ пари за Украйна, Израел и за южната граница на Съединени американски щати, която е подложена на засилен мигрантски напън.

Американският президент, който е представител на Демократическата партия, разгласи през вчерашния ден в Тел Авив, че в идващите дни ще се обърне към Конгреса с апел за „ невиждан пакет в поддръжка на защитата на Израел “.

Законодателният орган на Съединени американски щати е неподвижен към този момент повече от две седмици поради неналичието на ръководител на Камарата на представителите. Вчера за повторно американските конгресмени отхвърлиха кандидатурата на твърдолинейния републиканец Джим Джордан.

Самият той съобщи пред репотери, че чака през днешния ден номинацията му да бъде подложена на ново, трето гласоподаване, съобщи Ройтерс.
За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР