Президентът на САЩ Джо Байдън ще действа методично при преоценката

...
Президентът на САЩ Джо Байдън ще действа методично при преоценката
Коментари Харесай

Байдън не планира среща със саудитския престолонаследник на Г-20

Президентът на Съединени американски щати Джо Байдън ще работи методично при преоценката на връзките на страната му със Саудитска Арабия,  като опциите включват промени в помощта за сигурността на огромния производител на нефт.

Това съобщи съветникът по националната сигурност на Белия дом Джейк Съливан за CNN.

Той добави, че Байдън няма проекти да се срещне  на срещата на водачите на Г-20 през ноември.

" Президентът няма да работи преждевременно, той ще работи методично, стратегически и ще отдели време, с цел да се съветва с членовете на двете партии в Конгреса ", сподели Съливан. 
 Съединени американски щати се заканиха да премислят връзките си със Саудитска Арабия
Съединени американски щати се заканиха да премислят връзките си със Саудитска Арабия

След решението на ОПЕК+ за понижаване на добива на нефт

Припомняме, че по-рано тази седмица стана ясно, че Байдън счита, че е пристигнало време за " преосмисляне " на връзките сред Съединени американски щати и Саудитска Арабия след решението на ОПЕК+ да понижи добива на нефт макар напъните на Вашингтон да предотврати това.

По негови думи Рияд ще понесе " някои последици за това, което направиха дружно с Русия ".

Тогава Байдън не навлезе в детайлности по отношение на вероятните дейности на Вашингтон, само че увери, че сигурно ще последва отговор от страна на Съединени американски щати.

По-рано Белият дом съобщи, че решението на ОПЕК+ да понижи производството на нефт демонстрира, че Саудитска Арабия координира енергийната си политика с Русия.

На 5 октомври страните, участващи в ОПЕК+, удължиха съглашението до края на 2023 година и се договориха да понижат производството на нефт с 2 милиона барела дневно от ноември.
 Саудитска Арабия: Решението на ОПЕК+ не е политическо
Саудитска Арабия: Решението на ОПЕК+ не е политическо

Отношенията сред Рияд и Съединени американски щати са стратегически

След последното решение на алианса Белият дом съобщи, че президентът на Съединени американски щати Джо Байдън е " отчаян " от късогледото решение на ОПЕК+ да понижи производството.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР