Президентът на Русия Владимир Путин е заявил на китайския лидер

...
Президентът на Русия Владимир Путин е заявил на китайския лидер
Коментари Харесай

Путин към Си Дзинпин: Русия цени балансираната позиция на Китай по отношение на Украйна

Президентът на Русия Владимир Путин е декларирал на китайския водач Си Дзинпин, че Москва поддържа политиката на Пекин за " Един Китай ", опълчва се на " провокациите " на Съединените щати в Тайванския проток и цени " уравновесената позиция " на Китай във връзка с Украйна , предава Ройтерс.

Двамата водачи се срещнаха в коридорите на срещата на върха на Шанхайската организация за съдействие в Узбекистан. Това беше първата им среща лице в лице, откогато Русия стартира своята " специфична военна интервенция " в Украйна през февруари . Двамата водачи по време на Зимните олимпийски палав в Пекин.

В излъчено по медиите изявление преди двустранната среща Путин сподели на Си: " Ние високо ценим уравновесената позиция на нашите китайски другари, когато става въпрос за рецесията в Украйна . Ние разбираме вашите въпроси и угриженост по отношение на това. По време на днешната среща ние, несъмнено, ще разбираем нашата позиция. "

Путин удостовери основните позиции на Пекин в късото обществено изказване, обединявайки двете страни в отдавана обсъждан от анализаторите новосъздаващ се.
 Путин - новият васал на Китай
Путин - новият васал на Китай

Пълен поврат спрямо XX век

Руският водач поддържа настояването на Пекин други страни да не признават Тайван, самоуправляващ се остров, за който Пекин твърди, че е част от Китай, като самостоятелна страна. " Възнамеряваме твърдо да се придържаме към правилото " Един Китай " ", сподели Путин.

Той добави, че Русия " осъжда провокациите от страна на Съединените щати и техните спътници в Тайванския пролив ", евентуално имайки поради през интернационалните води в Тайванския проток на 27 август.

Припомняме, че Съединените щати нямат публични дипломатически връзки с Тайван, само че са задължени по закон да обезпечат на острова средствата да се отбрани. Китай в никакъв случай не е изключвал потреблението на мощ, с цел да сложи Тайван под собствен надзор.

Напоследък, в това число такава,, която стана най-високопоставеният американски политик посетил Тайпе.
 The Washington Post: Щетите от неразумната аудиенция на Пелоси в Тайван би трябвало да бъдат лимитирани
The Washington Post: Щетите от неразумната аудиенция на Пелоси в Тайван би трябвало да бъдат лимитирани

Има опасения за дейностите на Пекин в дълготраен план
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР