Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас и ръководителят на Испанската

...
Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас и ръководителят на Испанската
Коментари Харесай

Президентът на Ла Лига: Като за начало френските клубове да спрат насилието

Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас и ръководителят на Испанската футболна федерация Рафаел Лоусан разискаха актуалното положение на испанския футбол по време на индустриалния конгрес „ The Forum “, проведено от Атлетико Мадрид и Apollo.

“Нелогичният и несъизмерим спор нямаше никакъв смисъл. Сега седим на една маса, тъй като би трябвало да работим дружно. Не сме се карали от една година. Създадохме непоклатимост и доверие. Днес най-големите компании в страната са с нас “, съобщи Лоусан.

Тебас приказва за силата на Ла Лига на европейската сцена: „ Имаме ли още потенциал за напредък? Много. Ако посещаемостта на стадионите ни е 85%, до момента в който други европейски шампионати като Премиър лийг и Бундеслигата са на 95%, то имаме 10 пункта за наваксване, което значи големи доходи за клубовете. По отношение на аудиовизуалните права, мисля, че тази година беше доста добра. Въпреки някои прогнози, че ще е злополука, ние отбелязахме растеж от 9%, какъвто няма нито една друга европейска лига “.

„ Трябва да се разбере, че с цел да съществуват огромни марки като Манчестър Сити, Атлетико Мадрид, Реал Мадрид или Барселона, би трябвало да има и мощна марка на самото състезание. Необходимо е да се търси оптимален баланс сред националните и европейските шампионати. Защото в случай че не защитим националното състезание в този смисъл, построяването на марката ще бъде по-трудно “, добави той.

„ Пари Сен Жермен е в затруднено състояние, тъй като националната им марка се срина. Френската лига към този момент е под бразилската по размер на бизнеса. Ролята на организации като лигата и федерацията не е с краткосрочна визия. За нас финансовият феърплей е основен. Казах го и на френските клубове по време на една лекция. Първото, което би трябвало да извършите, с цел да постигнете непоклатимост, е да прекратите насилието. Отиваш в Марсилия и виждаш по какъв начин играчите се бият с публиката. Преживели сме го и ние в Испания “, изясни Тебас.

„ Също по този начин централизираната продажба на телевизионни права е значима. Създаването на единна марка. Не знам какво ще се случи с мен до Световното състезание през 2030 година, даже не знам какво ще стане през 2030 година Ако се усещам нападнат и всеки ден би трябвало да преодоляваме трудности... “, проучва той.

От своя страна Лоусан разкри детайлности за идния Мондиал през 2030 година „ Испания е способна на всичко. В УЕФА се чудят какво се е трансформирало, че преди федерацията не искаше да провежда нищо, а в този момент желае да провежда всичко. Планът за Световното състезание през 2030 година е прочут на всички: има 20 града домакини, от които 11 в Испания, 6 в Мароко и 3 в Португалия. От септември нататък Мондиалът действително стартира. Два града отпаднаха (Малага и Ла Коруня), а два други са напът да влязат (Валенсия и Виго). Поискахме те да бъдат включени “, изясни президентът.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР