Президентът на КНСБ Пламен Димитров обсъди с председателя на Комисията

...
Президентът на КНСБ Пламен Димитров обсъди с председателя на Комисията
Коментари Харесай

Слагат в потребителската кошница кафе, вода, баничка и лимони

Президентът на КНСБ Пламен Димитров разиска с ръководителя на Комисията за отбрана на потребителите Мария Филипова опциите за съдействието сред комисията и синдикатите в процеса по въвеждане на еврото.

В срещата участваха и основният икономист на конфедерацията и шеф на Института за обществени и синдикални проучвания и образование Любослав Костов и вицепрезидентът Тодор Капитанов.

Целта е със взаимни старания да бъдат предпазени жителите от голословно повишаване на храните и изключително на жизненоважните артикули от дребната потребителска кошница. Пламен Димитров изясни, че провежданото от над 30 години от ИССИО наблюдаване на цените и на нужните средства за прехрана през идващите 12 месеца ще бъде допълнено с ежемесечно следене на стоките от дребната потребителска кошница, като към тях се прибавят и вода, кафе, баничка, лимони.

Председателят на Комисията за отбрана потребителите още веднъж акцентира, че поддържа предлагането на КНСБ за слагане и на доставната цена върху етикетите на стоките за по-голяма бистрота. „ Още през месец февруари представихме сходна концепция, ориентирана към това търговците да показват цената, на която са закупили стоката от доставчика, като ориентир за потребителя ", изясни Филипова.

Обсъдени бяха и взаимни координирани дейности за информиране на потребителите за произлизащите от въвеждането на еврото промени и провокации.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР