Президентът на Китай Си Дзинпин заяви по време на срещата

...
Президентът на Китай Си Дзинпин заяви по време на срещата
Коментари Харесай

На китайския президент му кипна и предупреди Тръмп: Не ни е страх!

Президентът на Китай Си Дзинпин съобщи по време на срещата си с испанския министър председател Педро Санчес в Пекин, че страната му „ не се опасява “ от комерсиална война със Съединените щати, които по думите му разтресоха интернационалните пазари и породиха опасения за международна криза.

„ Няма спечелили в комерсиалната война, а опълчването на останалия свят води само до изолираност. В продължение на повече от 70 години развиването на Китай се основава на самодостатъчност и усърдна работа, а не на блага от други, не се опасяваме и от несправедливи репресии “, акцентира Си Дзинпин в диалога си с испанския министър председател, написа Новини.бг.

Независимо от това по какъв начин се трансформира външният свят, Китай ще продължи да бъде уверена в личните си сили и ще остане фокусирана върху положителното ръководство на личните си каузи, добави китайският водач, представен от La Razon.

Си Дзинпин посочи Китай и Европейския съюз като „ непоклатими бранители на международната стопанска система и свободния пазар “, и увери, че двете страни ще продължат да съблюдават интернационалните си задължения и да пазят равенството, справедливостта, разпоредбите и интернационалния ред.

Президентът на Китай бе безапелационен, че силата на индустриалната промяна на над 1,4 милиарда китайци ще даде „ мощен подтик на международната стопанска система “.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР