СПА: Египетският президент прие външните министри на Пакистан, Турция и Саудитска Арабия
Президентът на Египет Абдел Фатах ас Сиси одобри през вчерашния ден в Кайро министъра на външните работи на Саудитска Арабия принц Фейсал бин Фархан бин Абдула и външните министри от Четиристранната група, съобщи саудитската новинарска организация (СПА).
На срещата участваха външният министър на Пакистан Исхак Дар, на Египет Бадр Абделати и на Турция Хакан Фидан.
Ас Сиси приветства провеждането на четвъртата среща на външните министри от Четиристранната група в Кайро. Той съобщи, че последните събития в района са подчертали основната роля на четирите страни като съществени стълбове на районната непоклатимост и сигурност. Президентът похвали дейната съгласуваност сред четирите страни през миналия интервал и акцентира смисъла на продължаващите старания в поддръжка на осъществяването на меморандума за съгласие сред Съединени американски щати и Иран, както и за гарантиране на сполучливото протичане на преговорния развой сред двете страни.
Принц Фейсал бин Фархан и останалите външни министри показаха благодарността си към президента ас Сиси за гостоприемството и за съдействието при организирането на четвъртата среща. Те потвърдиха уговорката на групата към градивно присъединяване в напъните за поощряване на мира и стабилността на районно и интернационално ниво и дадоха висока оценка на ползотворните полемики, извършени по време на срещата в Кайро.
(Тази информация се популяризира по съглашение сред Българска телеграфна агенция и СПА)
На срещата участваха външният министър на Пакистан Исхак Дар, на Египет Бадр Абделати и на Турция Хакан Фидан.
Ас Сиси приветства провеждането на четвъртата среща на външните министри от Четиристранната група в Кайро. Той съобщи, че последните събития в района са подчертали основната роля на четирите страни като съществени стълбове на районната непоклатимост и сигурност. Президентът похвали дейната съгласуваност сред четирите страни през миналия интервал и акцентира смисъла на продължаващите старания в поддръжка на осъществяването на меморандума за съгласие сред Съединени американски щати и Иран, както и за гарантиране на сполучливото протичане на преговорния развой сред двете страни.
Принц Фейсал бин Фархан и останалите външни министри показаха благодарността си към президента ас Сиси за гостоприемството и за съдействието при организирането на четвъртата среща. Те потвърдиха уговорката на групата към градивно присъединяване в напъните за поощряване на мира и стабилността на районно и интернационално ниво и дадоха висока оценка на ползотворните полемики, извършени по време на срещата в Кайро.
(Тази информация се популяризира по съглашение сред Българска телеграфна агенция и СПА)
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




