Президентът на Бразилия уволни министъра по правата на човека, който бе обвинен в сексуален тормоз
Президентът на Бразилия Луиз Инасио Лула да Силва уволни министъра по правата на индивида Силвио Алмейда, който бе упрекнат в полов тормоз, съобщи Асошиейтед прес, като се базира на президентството.
Президентът счита, че министърът не може да остане на поста поради естеството на обвиняванията, се показва в изказване на президентския замък. Вчера бразилската полиция заяви, че стартира следствие по съмнения за полов тормоз против министъра по правата на индивида Силвио Алмейда.
Скандалът избухна в четвъртък, когато уебсайтът " Метрополес " разкри, че асоциацията " Аз също Бразилия " (MeToo Brasil) е получила недоволства против министъра от няколко дами, в това число от различен член на държавното управление - министърката на расовото тъждество Аниел Франко.
Преди това Лула съобщи в обществените медии, че прокуратурата, основният инспектор и президентската комисия по нравственос ще проведат следствие, като в същото време подсигурява правото на Алмейда на отбрана, написа Българска телеграфна агенция.
Силвио Алмейда изрично отхвърля обвиняванията и ги назова „ неистини “ и част от акция, целяща да засегне неговия " имидж на негър мъж, заемащ значима позиция в държавните органи “.




