Георги Иванов: България трябва да се гордее с националния си отбор
Президентът на БФС - Георги Иванов, направи изявление пред медиите след отчетния Конгрес на централата.
По негови думи е минал дбре, а решенията за смяна в Устава са се взимали с единогласие.
" Смятам, че Конгресът мина по добър метод. Важно е, че решенията се взимат с единогласие. За нас беше значимо гласуването да беше по този метод. Променяме съществени неща по Устава, с цел да вършим по-добра оперативна работа. Всички планове и неща да минават по-леко, а не да взимаме решения на Конгреса, който е регистриран. Беше доста значимо тактиката 2026-2030, която е пътна карта, да се движим и България да се гордее със своя народен тим и своя клубен футбол ", стартира Гонзо.
Нови правила и над 15 млн. евро бюджет за БФС
Прихода е над 15,307 милиона евро
" Футболът в България е среда с високо напрежение във всеки мач. Не единствено в Първа лига, която е пред погледа на цяла България. Има напрежение във всички равнища. Винаги в края на сезона са изпадащи, първенци, борещи се... Аз съм в професионалния футбол към този момент 34 години. Опитваме се да бъдем равноправни с всички клубове, съдийството да не ощетява никой тим. Нормално е да има напрежение, одобряваме го обикновено ".
" В нашите правилници и наредби има за хулиганството. Неслучайно клубовете заплащат съществени санкции. Преди 1 година бяхме на среща с вътрешния и спортния министър в ММС, повторно бяхме в Народното събрание, взимаше се решение на първо четене. Но този закон потъна в нищото. Футболният съюз не може да прави законодателни промени. За нас е значимо, с цел да се урегулира и методът, по който да работи полицията, с цел да се спре с експанзията освен в Първа и Втора лига, даже и в детския футбол и ниските равнища в системата ", разяснява той.
" Целта е изцяло развиване на системата. Казах го в едно изявление, националният тим е върха на айсберга на системата, която работи 15 години. Ние виждаме проблемите от годините. Всички тези промени по правилници и нормативни документи, правилото за българите, всичките начинания за категоризацията, всичките районни начинания - видели сме, че би трябвало да променим цялото ни държание. Стратегията не съответствува малко с мандата до 2028 година, само че се организира Конгрес 2024 година - не мога да кажа, че е бил ексклузивен, само че от 24-та до 26-а бяхме по остарялата стратегия. Ние самите виждаме проблемите в самата инфраструктура. Виждате, че в София 4300 индивида играят на едно игрище. Това е огромен проблем. Ние, като Футболен съюз, се опитваме. Виждаме, споделям го всякога, в София има 320 тима, които играят до 14-годишна възраст. Тренират четири тима на едно игрище. Надявам се да има държавно управление, без поддръжката на страната няма да стигнем до средата. Повечето клубове са общински, и общините би трябвало да оказват помощ ", продължи Георги Иванов.
Видео: Слагат спомагателен ред седалки на " Българска войска "
40-минутен филм с най-дребните елементи
По негови думи е минал дбре, а решенията за смяна в Устава са се взимали с единогласие.
" Смятам, че Конгресът мина по добър метод. Важно е, че решенията се взимат с единогласие. За нас беше значимо гласуването да беше по този метод. Променяме съществени неща по Устава, с цел да вършим по-добра оперативна работа. Всички планове и неща да минават по-леко, а не да взимаме решения на Конгреса, който е регистриран. Беше доста значимо тактиката 2026-2030, която е пътна карта, да се движим и България да се гордее със своя народен тим и своя клубен футбол ", стартира Гонзо.
Нови правила и над 15 млн. евро бюджет за БФС
Прихода е над 15,307 милиона евро
" Футболът в България е среда с високо напрежение във всеки мач. Не единствено в Първа лига, която е пред погледа на цяла България. Има напрежение във всички равнища. Винаги в края на сезона са изпадащи, първенци, борещи се... Аз съм в професионалния футбол към този момент 34 години. Опитваме се да бъдем равноправни с всички клубове, съдийството да не ощетява никой тим. Нормално е да има напрежение, одобряваме го обикновено ".
" В нашите правилници и наредби има за хулиганството. Неслучайно клубовете заплащат съществени санкции. Преди 1 година бяхме на среща с вътрешния и спортния министър в ММС, повторно бяхме в Народното събрание, взимаше се решение на първо четене. Но този закон потъна в нищото. Футболният съюз не може да прави законодателни промени. За нас е значимо, с цел да се урегулира и методът, по който да работи полицията, с цел да се спре с експанзията освен в Първа и Втора лига, даже и в детския футбол и ниските равнища в системата ", разяснява той.
" Целта е изцяло развиване на системата. Казах го в едно изявление, националният тим е върха на айсберга на системата, която работи 15 години. Ние виждаме проблемите от годините. Всички тези промени по правилници и нормативни документи, правилото за българите, всичките начинания за категоризацията, всичките районни начинания - видели сме, че би трябвало да променим цялото ни държание. Стратегията не съответствува малко с мандата до 2028 година, само че се организира Конгрес 2024 година - не мога да кажа, че е бил ексклузивен, само че от 24-та до 26-а бяхме по остарялата стратегия. Ние самите виждаме проблемите в самата инфраструктура. Виждате, че в София 4300 индивида играят на едно игрище. Това е огромен проблем. Ние, като Футболен съюз, се опитваме. Виждаме, споделям го всякога, в София има 320 тима, които играят до 14-годишна възраст. Тренират четири тима на едно игрище. Надявам се да има държавно управление, без поддръжката на страната няма да стигнем до средата. Повечето клубове са общински, и общините би трябвало да оказват помощ ", продължи Георги Иванов.
Видео: Слагат спомагателен ред седалки на " Българска войска "
40-минутен филм с най-дребните елементи
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




