Александър Лукашенко: Беларус трябва да участва в преговорите за уреждане на конфликта в Украйна
Президентът на Беларус сподели през днешния ден, че страната му би трябвало да взе участие във всички договаряния за споразумяване на рецесията в Украйна, оповестиха международните организации, представени от Българска телеграфна агенция.
Видеоклип с част от изказването му беше публикуван в " Телеграм " от близкия до президентската пресслужба акаунт " Пул Первого ".
" Защото това е наш проблем, не желая той да се взема решение там - нашият проблем - без нас ", акцентира водачът на Беларус
Лукашенко, който е непосредствен съдружник на Москва, разреши на съветския президент Владимир Путин
Владимир Путин - съветски политик. Роден на 7 октомври 1952 година в Ленинград, в този момент Санкт-Петербург. През 1975 да нападне Украйна от беларуска територия през февруари 2022 година и след това да разположи тактически нуклеарни оръжия в Беларус.
В настоящия миг не се плануват мирни договаряния, до момента в който Русия оказва напън с настъпателните си интервенции в Украйна, като в същото време се пробва да изтласка украинските сили, които нахлуха през границата в Западна Русия през август. Тази седмица Украйна показа личен проект за победа.




