Президентът на Беларус Александър Лукашенко обвини днес Запада, че е

...
Президентът на Беларус Александър Лукашенко обвини днес Запада, че е
Коментари Харесай

Лукашенко обвини Запада: Обсебени сте от нацистки идеи

Президентът на Беларус Александър Лукашенко упрекна през днешния ден Запада, че е “обсебен “ от нацистките хрумвания и е „ във война против Русия “ в Украйна, съобщи Франс прес.

„ Последователите на нацистите са захласнати от концепцията за възмездие, само че не са подготвени да се борят намерено против наследниците на руския народ “, съобщи Лукашенко в тирада по случай 9 май, когато се отбелязва успеха на Съветския съюз против нацистка Германия през 1945 година, съобщи Франс прес.

„ Именно по тази причина те заливат Украйна с оръжия “, сподели президентът, като упрекна „ западните елити “, че са трансформирали тази съседка на Русия в „ страшилище “ и са издигнали „ нацизма до сан на държавна идеология “.

За никого не е загадка, че целият западен свят е във война против Русия в Украйна, посочи 67-годишният Лукашенко. Той ръководи Беларус с желязна ръка от 1994 година и е най-близкият съдружник на съветския президент Владимир Путин.

„ Повече от 50 западни страни през днешния ден са обединени против Русия “, акцентира беларуският водач.

Той осъди също и западните стопански наказания, наложени на Москва и Минск поради спора в Украйна.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР