Президентът на Барселона Жоан Лапорта изрази надежда, че бившата звезда

...
Президентът на Барселона Жоан Лапорта изрази надежда, че бившата звезда
Коментари Харесай

Лапорта иска Лионел Меси да завърши кариерата си в Барселона

Президентът на Барселона Жоан Лапорта изрази вяра, че някогашната звезда на отбора Лионел Меси ще завърши професионалната си кариера " с фланелка на Барса ".

Осемкратният притежател на " Златната топка " напусна " Камп Ноу " в посока Пари Сен Жермен през лятото на 2021 година след 17 години в първия отбор на " каталунците ". До раздялата се стигна поради финансовите проблеми на клуба, който стартира да се стабилизира.

Въпреки това, Лапорта се надява, че 35-годишният футболист ще се завърне в Барселона, преди да " окачи бутонките ".

" Времето на Меси в Барса не завърши по метода, по който ни се искаше. Смятам, че клубът има честен дълг към Лео. Бихме желали краят на кариерата му да пристигна с фланелка на Барса, приветстван от трибуните на всички игрища, без значение къде играе “, показа президентът на " каталунците " пред испанските медии по време на предсезонното турне на отбора в Съединени американски щати.

Лапорта обясни, че нищо не е било дискутирано с Меси, който има още една година до края на контракта си с ПСЖ, като в договора на аржентинеца с френския първенец е заложена алтернатива за спомагателен сезон.

" Това беше краткотраен завършек на кариерата му в Барселона, тъй като имам вяра, че ще сбъднем неговото предпочитание ", сподели още Жоан Лапорта.

Лионел Меси вкара единствено 11 гола във всички шампионати в дебютната си акция с екипа на ПСЖ. Това е първият случай, в който той бележи по-малко от 30 попадения в границите на един сезон от акцията 2007/08.

Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:

Instagram:

Фейсбук:

LinkedIn:

TikTok:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР