Рекордно голямо количество петрол е преминало вчера през Ормузкия проток
Президентът Доналд Тръмп съобщи, че през Ормузкия пролив през вчерашния ден са минали кораби, натоварени с рекордно огромно количество нефт - 19 милиона барела. В днешна обява в обществената мрежа „ Трут Сошъл “ (Truth Social) Тръмп акцентира също смисъла на спада на цените на петрола, съобщи Ройтерс.
" Вчера през Ормузкия пролив минаха 19 милиона барела нефт –рекордно количество за всички времена. Цените на петрола се срутват, а светът е доста по-безопасно място “, разгласи американският президент Тръмп в обявата.
Цените на петрола се намалиха с над 3 на 100 през вчерашния ден, спадайки под 80 $ за барел, след информацията за прогрес в договарянията сред Съединени американски щати и Иран за реализиране на дефинитивно спокойно съглашение и последователно възобновяване на доставките през Ормузкия пролив.
Междувременно Министерството на финансите на Съединени американски щати издаде общ лиценз, който позволява производството, доставките и продажбата на необработен нефт, както и на нефтохимически и петролни артикули с ирански генезис до 21 август.
Съгласно меморандума за съгласие, подписан предходната седмица сред Вашингтон и Техеран, Съединени американски щати са се съгласили да разрешат износа на ирански необработен нефт, петролни артикули и производни, както и всички свързани с това услуги, в това число банкови интервенции, застраховки и превоз.
" Вчера през Ормузкия пролив минаха 19 милиона барела нефт –рекордно количество за всички времена. Цените на петрола се срутват, а светът е доста по-безопасно място “, разгласи американският президент Тръмп в обявата.
Цените на петрола се намалиха с над 3 на 100 през вчерашния ден, спадайки под 80 $ за барел, след информацията за прогрес в договарянията сред Съединени американски щати и Иран за реализиране на дефинитивно спокойно съглашение и последователно възобновяване на доставките през Ормузкия пролив.
Междувременно Министерството на финансите на Съединени американски щати издаде общ лиценз, който позволява производството, доставките и продажбата на необработен нефт, както и на нефтохимически и петролни артикули с ирански генезис до 21 август.
Съгласно меморандума за съгласие, подписан предходната седмица сред Вашингтон и Техеран, Съединени американски щати са се съгласили да разрешат износа на ирански необработен нефт, петролни артикули и производни, както и всички свързани с това услуги, в това число банкови интервенции, застраховки и превоз.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




