Президент Касым-Жомарт Токаев взе участие в неформална среща на държавните

...
Президент Касым-Жомарт Токаев взе участие в неформална среща на държавните
Коментари Харесай

Президентът на Казахстан взе участие в неформална среща на държавните глави на Централна Азия

Президент Касым-Жомарт Токаев взе присъединяване в неофициална среща на държавните глави на Централна Азия, оповестява организация Kazinform с позоваване на Акорда.

Преди церемонията по откриването на Третата конференция на Организация на обединените нации за разрастващите се страни без изход на море се състоя среща на държавните глави на Централна Азия.

По време на събитието бяха разисквани предпочитаните посоки за по-нататъшно съдействие сред страните от района.

По-рано президентът в конгресен център „ Аваза “ за присъединяване в формалната гала на срещата на ръководителите на делегациите на Третата конференция на Организация на обединените нации за разрастващите се страни без изход на море.

Държавният глава Касым-Жомарт Токаев, че съдействието сред Казахстан и Туркменистан се развива в позитивна посока и показва позитивна динамичност.

Припомняме, че от 5 до 8 август 2025 година в Аваза (Туркменистан) се организира третата Конференция на Организация на обединените нации за разрастващите се страни без изход на море (LLDC3).

Какво ще се разисква на конференцията на Организация на обединените нации в Туркменистан – прочетете.

създател:

източник: www.inform.kz
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР