През юни правителството на Южна Корея обяви проект за градска

...
През юни правителството на Южна Корея обяви проект за градска
Коментари Харесай

Hyundai иска да излети с автомобил по-рано от другите

През юни държавното управление на Южна Корея разгласи план за градска летяща кола Urban Air Mobility (UAM), който създава освен самото транспортно средство, само че и летища за коли. В плана вземат участие четири компании - Hyundai, Incheon International Airport Corp (IIAC), Hyundai Engineering & Construction Co и KT Corp.

Сега обаче, под влияние на Hyundai, проектите им са се трансформирали, а датата за започване на полети на първите летящи коли е планувана за по-ранна дата - 2028 година. Ще напомним, че Hyundai показа първата си концептуална летяща кола с технология eVTOL (Electric Vertical Takeoff and Landing) на CES 2020.

Hyundai е виновна за развиването на транспортните средства UAM като част от плана, до момента в който IIAC ще построи инфраструктура и ще изследва нови транспортни средства като маршрутни таксита. Хелипортовете ще бъдат построени от Hyundai Construction. Сред неговите задания е основаването на директни центрове, където хората да могат да се трансферират към други типове публичен превоз.

Що се отнася до KT Corp., експертите на тази компания са виновни за свързването на летящите коли между тях и с инфраструктурата, както и създаването на бизнес модели за UAM. „ Мащабът на това партньорство демонстрира работата, която ще би трябвало да бъде свършена, с цел да се построи UAM и да се разгърне в метрополиси като Сеул “, сподели Джайвон Шин, началник на Hyundai Motor Urban Air Mobility.

Той добавя още: „ Изграждането на инфраструктура и бизнес модел е също толкоз значимо, колкото и създаването на новаторски транспортни средства UAM. Това партньорство показва уговорката на Hyundai да предизвиква човешкия напредък, като вкара нова епоха на подвижност, която ще направи гражданска война в превоза. "
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР