През третото тримесечие на 2022 г. италианският индекс на цените

...
През третото тримесечие на 2022 г. италианският индекс на цените
Коментари Харесай

Стабилно поскъпване на жилищата

През третото тримесечие на 2022 година италианският показател на цените на жилищата се е повишил с 2,3% на тримесечна база и 5,2% на годишна база, по данни на италианската статистическа работа (Istat).

Възходящата наклонност в цените се дължи главно на новите здания, които са поскъпнали с 12,1% на годишна база. Цените на вторичното жилище също се повишават, само че доста по-малко- с 3,8% на годишна база.

Във всички италиански райони се регистрира нарастване на цените на жилищата както на тримесечна, по този начин и на годишна база. В северозапада, североизтока, юга и островите темповете на наклонност остават позитивни и се форсират спрямо предходното тримесечие (съответно от +4,8% до +5,5%; от +5,4% до +6,8% и от +3,1% до +4,5% ). В центъра растежът на цените леко се забави (от +4,5% до +4%).

Цените на жилищата се покачват във всички обхванати от изследването градове. В Милано те са нарастнали с 8,3% на годишна база, ускоряване спрямо предходното тримесечие (беше +6,4%) с скок в цените на новите жилища (+16,9%). Следва Рим, където се следи наклонност на напредък от +4,8% (през предходното тримесечие беше +3,3%). Само в Торино растежът беше по-слаб от 1%, спад от +3,8% през предходното тримесечие.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР