През страната ще премине студен атмосферен фронт и от запад

...
През страната ще премине студен атмосферен фронт и от запад
Коментари Харесай

Седмицата започва с прохладно време и дъжд на места, кога се връщат топлите дни

През страната ще премине леден атмосферен фронт и от запад на изток облачността ще се усилва. Валежи от дъжд се чакат в планинските региони в Западна и Централна България. През деня на повече места ще са преваляванията в Източна България, където и в обособени региони ще са съпроводени с гръмотевици . Около и след обяд над северозападните региони облачността ще стартира да се раздира и да понижава до най-вече слънчево време. Ще духа до сдържан северозападен вятър, в Източна България от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат сред 25° и 30°, за София – към 25°. Това сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Над планините облачността ще е забележителна, купеста и купесто-дъждовна. На места ще има краткотрайни превалявания от дъжд и гръмотевици. След обяд над масивите в Западна България облачността ще стартира да се раздира и понижава. Ще духа сдържан до мощен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 18°, на 2000 метра – към 12°.

Над Черноморието облачността ще е забележителна, след обяд – купеста и купесто-дъждовна. На места ще има краткотрайни превалявания от дъжд и гръмотевици. Ще духа сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат сред 24° и 27°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.



Във вторник ще доминира слънчево време, само че след обяд ще се развива купеста облачност, повече над Южна България. Ще е съвсем без превалявания, само че въпреки всичко на обособени места, основно в планинските региони в Югозападна България е допустимо да превали временен дъжд.

В сряда ще бъде най-вече слънчево. Вятърът ще е от източната четвърт, слаб, в източната половина от страната до сдържан. Температурите последователно ще се покачват.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР