През следващата седмица WTA турът ни предлага още един турнир

...
През следващата седмица WTA турът ни предлага още един турнир
Коментари Харесай

Доха ни носи още един супертурнир при жените


През идната седмица WTA турът ни предлага още един шампионат от категория WTA 1000, в който ще играят голяма част от суперзвездите в женския тенис. 8 състезателки от топ 10 и 15 от топ 20 подсигуряват още една седмица, в които още от първи кръг ще имаме мачове, почтени за заключителна фаза на съревнования от Големия шлем.

Арина Сабаленка е водач в схемата и ще започва от втори кръг като същото важи още за Барбора Крейчикова, Паула Бадоса, Анет Контавейт, Гарбине Мугуруса, Мария Сакари, Ига Швьонтек и Онс Жабур.

И това не ни лишава от чудесни дуели на старта като да вземем за пример този сред Белинда Бенчич и Клара Таусон, които ще дефинират съперничката на Бадоса във втори кръг. Симона Халеп ще започва против Каролин Гарсия с евентуален мач против Кори Гоф по-късно.

С интерес ще следим и представянето на финалистките от Дубай през тази седмица Йелена Остапенко и Вероника Кудерметова, които стартират надлежно против квалификантка и Анхелина Калинина.

И с цел да видите ясно какъв брой мощен е шампионатът, то обърнете внимание на евентуалните мачове сред сложени за трети кръг:

Арина Сабаленка – Анжелик Кербер

Елена Рибакина – Ига Швьонтек

Паула Бадоса – Кори Гоф

Джесика Пегула – Мария Сакари

Онс Жабур – Елина Свитолина

Елизе Мертенс – Анет Контавейт

Гарбине Мугуруса – Виктория Азаренка

Йелена Остапенко – Барбора Крейчикова

И до момента в който почитателите безспорно се любуват на страхотните мачове в Дубай и Доха, то от ден на ден се разяснява и действителната причина за тях – неналичието на задоволително WTA шампионати, които да дадат шансове за изява на повече тенисистки.

През тази седмица WTA 1000 е единственият шампионат на женската верига спрямо общо четири АТР съревнования. Всичко това събира на едно място най-хубавите, само че и лимитира техните благоприятни условия за изява, и за доходи от наградните фондове.

ITF шампионатите с награден фонд над 50 хиляди $ също са доста малко спрямо мъжките Чалънджъри. През тази седмица вторият най-силен шампионат беше W60 в немския град Алтенкирхен. Това води до странната обстановка, в която тенисистки от топ 200 като Лаура Зигемунд, Нао Хибино и Ребека Марино да играят в съревнования от съвсем най-ниската категория с награден фонд 25 хиляди $.

В това отношение идната седмица е малко по-благоприятна, защото дава опция за изява и на WTA 250 шампионата в Гуадалахара. В него ще взе участие Виктория Томова дружно с тенисистки като Ема Радукану, Медисън Кийс, Слоун Стивънс и други.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР