През сезон 2015/2016 ЦСКА беше пратен на изгнание във В

...
През сезон 2015/2016 ЦСКА беше пратен на изгнание във В
Коментари Харесай

Мълчаливият герой на ЦСКА

През сезон 2015/2016 ЦСКА беше пратен на заточение във " В " група. Изгнанието се трансформира в... поредна златна страница в историята на най-успешния български футболен клуб. Само с български играчи, ЦСКА завоюва по безапелационен метод първото място и победи с Купата на страната. Това е последният за момента трофей на " армейците ". Заради неналичието на футбол ТОПСПОРТ реши да върне своите читатели към този огромен триумф на " алените " - с изявление с всеки от героите. Ударихме на камък с един от тях. Той не обича да приказва пред медиите. Това не се е трансформирало. Той е безмълвният воин на ЦСКА от оня замайващ сезон - Йордан Йорданов.
 Снимка 475248
Източник:

За " армейците " тогава блестящо блестеше един различен Йорданов - нападателят Преслав, който осъществя 33 гола в 26 мача от " В " група и за Купата на България. Но Йордан също беше значима част от състава на треньора Христо Янев. Записа 28 срещи и 7 гола в двата шампионата. Перничанинът беше като от стомана в центъра на терена и името му ще остане в " алената " история с тази акция. Настоящият състезател на Монтана беше на терена през всичките минути на финала - точно против този тим. Ирония на ориста? Не му е за първи път. В идващите редове ще разберете за какво.
 Снимка 474725
Източник:

Йордан е роден на 14.04.1992-а година в Перник. Скоро чества. Юноша е на Миньор и... Черноморец (Бургас), само че стартира кариерата си в другия отбор край морето - Нефтохимик. След като си потегли от ЦСКА, отиде точно при " шейховете ". И след това от Нафтата в Монтана. Играл е още за Струмска популярност.

В ЦСКА отиде през 2015-а година, дружно със съотборника му в Миньор (Перник) и огромен другар - Милен Кикарин. Не беше познато име във футбола, само че бързо се трансформира в главен уграч на " армейците " и се понрави с представянето си на терена.
 Станислав Маламов пред ТОПСПОРТ за Купата с ЦСКА и гола на финала: Връх! Сбъдната фантазия! Още вардя екипа от мача
Станислав Маламов пред ТОПСПОРТ за Купата с ЦСКА и гола на финала: Връх! Сбъдната фантазия! Още вардя екипа от мача

Футболистът с обстойно изявление за нашата медия

Както към този момент отбелязахме, халфът вкара 7 гола във " В " група през сезона. Интересното е, че два от тах бяха в първия и последния кръг. И то против някогашните му тимове Струмска популярност и Миньор. Данчо направи 2:0 за ЦСКА срешу Славата в 86-ата минута. Тогава " алените " завоюваха с 3:0 на своя стадион. Миньор загуби с разгромното 1:6 на " Армията ", а Йорданов тогава беше прецизен за 2:0 в 32-ата минута.

Халфът осъществя и хеттрик за ЦСКА. Това се случи още веднъж в Борисовата градина - при 8:0 над София 2010 в 7-ия кръг. Йордан наказа противника в 23-ата, 31-ата и 45-ата минути.
 Милен Кикарин пред ТОПСПОРТ: Медалът ми е на нощното шкафче! Не спах, когато разбрах, че се връщам в ЦСКА
Милен Кикарин пред ТОПСПОРТ: Медалът ми е на нощното шкафче! Не спах, когато разбрах, че се връщам в ЦСКА

" Сега в тима няма футболисти като Янев, Велизар и Бадема "

Останалите му две попадения са против Чепинец - отново на стадиона на ЦСКА, 7:0 за " армейците ", както и против Вихрен в Сандански - 5:1 за " алените ". Така 6 от 7-те му попадения паднаха в дома на 31-кратния първенец на България.
 Снимка 280493
Източник:

След ЦСКА ориста го върна в Нефтохимик, кудето изигра 19 турнирни срещи. Сега търси място в Първа лига с Монтана, който... победи на финала за Купата през 2016-а. Активът му при " сините " е 27 мача и един гол.

Йордан Йорданов продължава да мълчи пред медиите и да приказва на терена. Смени аленото със синьо, само че никой не може да заличи името му от славната история на ЦСКА. Като един от тези, спечелили Купата на България от " В " група.
 Самир Аясс пред ТОПСПОРТ: Голът против Берое ми е най-ценен, не давам медала и екипа на ЦСКА за нищо!
Самир Аясс пред ТОПСПОРТ: Голът против Берое ми е най-ценен, не давам медала и екипа на ЦСКА за нищо!

" Стига чужденци! Да се дава късмет на Ахмедов и други българи! "
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР