През последния месец и половина в местната администрация не е

...
През последния месец и половина в местната администрация не е
Коментари Харесай

Неплатен отпуск за общинските чиновници в Монтана

През последния месец и половина в локалната администрация не е постъпвало уведомително писмо от компаниите в Монтана за осъществяване на всеобщи съкращения, съобщи кметът Златко Живков.
За общината записаната безработица за април е малко над 6 на 100, което под междинното за страната. Спад от 573 000 лева за април регистрира локалната хазна. Това е най-слабия април като събираемост от 7 години насам.
Според кмета на Монтана огромните тествания предстоят в идващите няколко месеца, ще бъде направено всичко допустимо да се запазят хората и да продължи осъществяването на строителната стратегия за тази година. Най-вероятно през лятото ще се наложи чиновниците в администрацията и звената да употребяват и неплатен отпуск, съобщи Златко Живков като посочи, че това ще важи за всички – от управлението на общината до последния човек в йерархията.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР