Времето днес, прогноза за петък, 13 юни: Жегите продължават, морето става все по-топло
През нощта ще се задържи съвсем безшумно и безоблачно, като се изключи крайните югоизточни региони - там облачността ще остане е забележителна, съобщи Българска национална телевизия.
През деня с по-сериозна купеста и купесто-дъждовна облачност ще бъде в Източна България. Там още веднъж ще има обособени региони с превалявания, към този момент и гръмотевици, в останалата част от страната ще остане слънчево. Ще духа слаб до сдържан северозападен вятър. Дневните температури ще съвсем без смяна - сред 27° и 32°.
По Черноморието температурата ще е от 23° до 25°. Оптимална е температурата и на морската вода - 22°-23°. Вълнението на морето напълно ще отслабне.
Сутринта над южното крайбрежие облачността ще е забележителна, а към обяд ще се развива купеста облачност и над останалите региони, само че единствено на изолирани места по северното крайбрежие ще превали. Ще духа слаб до сдържан югоизточен вятър.
Предимно слънчево ще е и в планините. Около обяд отново ще се заоблачава, само че вероятността за превалявания остава дребна.
Ще духа слаб до сдържан вятър с посока от север-северозапад. Температурите в курортите ще са от 16° на Алеко до 26° в Банско.




