Понижение на температурите в сряда
През нощта ще бъде най-вече ясно, само че след среднощ от северозапад облачността ще се усилва, а в утринните часове в северозападните региони и ще завали дъжд. Вятърът ще е слаб, най-вече от юг, само че след среднощ ще стартира да се ориентира от северозапад и да се усилва. Минималните температури ще бъдат сред 11° и 16°, в София - към 13°. Утре, по преминаващ през страната леден атмосферен фронт, облачността ще е по-често забележителна. От северозапад на югоизток тук-там ще превали, като повече по количество ще са преваляванията в североизточните и планинските региони, където е допустимо и да прегърми. След обяд от северозапад облачността бързо ще се раздира и ще понижава. Вятърът в цялата страна ще се ориентира от северозапад и ще се усили, ще е сдържан и краткотрайно мощен. С него ще стартира да нахлува леден въздух, който ще намали температурите и оптималните ще бъдат сред 21° и 26°, в крайните югоизточни региони и тук-там в Горнотракийската равнина до 27°-28°, в София - към 21°.
Над планините облачността ще е забележителна и тук-там ще има превалявания от дъжд, в обособени региони, основно в Родопите, съпроводени с гръмотевици. След обяд от северозапад облачността ще стартира да се раздира и да понижава. Ще духа сдържан и мощен северозападен вятър, с който ще нахлува леден въздух. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 16°, на 2000 метра - към 9°.
По Черноморието преди обяд към момента ще доминира слънчево време, с раздрана висока облачност, само че към обяд от северозапад облачността ще стартира да се усилва, ще има и превалявания от дъжд, изначало по Северното Черноморие, а вечерта и на юг. Вятърът ще е слаб до сдържан от юг-югозапад, след обяд ще се ориентира от северозапад и ще се усили, ще е и краткотрайно мощен. Максималните температури ще бъдат 24°-26°. Температурата на морската вода е 23°-24°. Вълнението на морето ще бъде към 2 бала.




