През нощта облачността над страната ще бъде значителна, временно намаляваща

...
През нощта облачността над страната ще бъде значителна, временно намаляваща
Коментари Харесай

Какво ще бъде времето утре по Черноморието?

През нощта облачността над страната ще бъде забележителна, краткотрайно намаляваща след среднощ, основно над източните региони. Вятърът ще отслабне и в доста региони ще стихне. Сутринта тук-там в равнините и низините ще се образува мъгла. Ще бъде студено с минимални температури сред минус 10° и минус 5°, тук-там в Северна България и високите полета на Западна – до минус 14°, в крайните югозападни елементи от страната – до 0°.

По Черноморието ще има раздрана облачност: над южното крайбрежие - по-често забележителна, а над северното – с повече слънчеви часове. Ще духа до сдържан югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат сред минус 2° и 1°. Температурата на морската вода е 6°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Жълт код за ниски температури е разгласен за на следващия ден, 3 февруари, за цялата страна, без област Благоевград. Отрицателни ще са и дневните температури.

На 3 февруари слънцето във Варна изгрява в 7:22 часа и залязва в 17:23 часа. Продължителността на деня ще е 10 часа и 1 минута. Фазата на Луната е един ден след пълнолуние.

Във вътрешността на страната на следващия ден ще има раздрана, по-често забележителна облачност. До обяд в равнинната част ще е и мъгливо. Ще духа слаб, в източните региони и сдържан вятър от изток-югоизток. През множеството дневни часове температурите в по-голямата част от страната ще останат по-ниски от 0°, оптималните ще бъдат сред минус 5° и 0°, в Югозападна България – до 7°, за София – към 0°

Над планините ще има забележителна облачност. Само по най-високите елементи на Рила и Пирин ще превали слаб сняг. Ще духа сдържан и мощен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 2°, на 2000 метра – към минус 2°.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР