През нощта на много места ще е с превалявания, предаде

...
През нощта на много места ще е с превалявания, предаде
Коментари Харесай

Времето днес, прогноза за неделя, 27 април: Предимно облачно с превалявания от дъжд

През нощта на доста места ще е с валежи, съобщи БНР.

В източната половина от страната и северозападните региони преваляванията ще са краткотрайно интензивни и съпроводени с гръмотевици. Минималните температури ще бъдат сред 7° и 12°, в София – към 8°.

През деня ще бъде най-вече облачно с валежи от дъжд, основно в западната половина от страната, като в югозападните региони преваляванията ще са краткотрайно интензивни и съпроводени с гръмотевици. От изток облачността ще се раздира и понижава. Вятърът ще е от изток-североизток, умерен; в Дунавската низина и източните региони - до мощен и стремителен и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще бъдат сред 14° и 19°, в София – към 15°.

В планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. В местата над 2000-2200 м надморска височина ще превали сняг. Ще духа сдържан и краткотрайно мощен и стремителен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 10°, на 2000 метра – към 3°.

По Черноморието от север облачността ще се раздира и понижава, само че преди пладне по южното крайбрежие тук-там ще има превалявания от дъжд, съпроводени с гръмотевици. Ще духа сдържан и мощен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат сред 12° и 14°. Температурата на морската вода е 10°-13°.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР