През нощта на 25 юли Силите за отбрана на Украйна

...
През нощта на 25 юли Силите за отбрана на Украйна
Коментари Харесай

Мащабна нощна атака: Зеленски потвърди ударите по рафинерии, логистични центрове и кораби в Каспийско море

През нощта на 25 юли Силите за защита на Украйна са поразили редица стратегически обекти в Русия, по-конкретно предприятия, нефтопреработвателни фабрики, логистичен обект и военни цели в Каспийско море, оповестява президентът на страната, предава " Слово і діло ".

" Украйна продължава да нанася удари на далечно разстояние в отговор на съветските офанзиви. Тази нощ бойците от нашите Сили за защита нанесоха удари в разнообразни райони на Русия по цели, които подкрепят тази война “, отбелязва президентът.

Зеленски показва, че измежду изумените обекти е дружество в Киров, което доставя съставни елементи за оръжия, употребявани от Русия против Украйна. Разстоянието от украинската граница до него е към 1200 километра.

Освен това, съгласно думите на президента, са били изумени нефтопреработвателен цех в Тюмен, логистичен обект в Екатеринбург и склад за горива и смазочни материали в Ростов на Дон.

Отделно Зеленски оповестява за " доста положителни резултати “ от удари с далекобойни оръжия във водите на Каспийско море. Според него измежду задачите са били кораби, участващи в превозването на военни товари от Иран, както и боен транспортен съд.

Припомняме, че в събота, 25 юли, са регистрирани детонации и пожари по едно и също време в няколко района на Русия, както и в Луганск. За офанзива с дронове оповестиха в Белгород и Ростов на Дон, до момента в който в Енгелс, Саратовска област, пламтя постройка на територия, обвързвана със стратегическата авиация на Русия.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР