През нощта и сутринта няколко региона в Русия бяха подложени

...
През нощта и сутринта няколко региона в Русия бяха подложени
Коментари Харесай

Дронове и ракети летят към Русия: Горят военен склад и нефтопреработвателен завод

През нощта и сутринта няколко района в Русия бяха подложени на офанзива с дронове и ракети, като бяха изумени значими цели, предава УНИАН.

Както написа Astra, жителите на Самарска област са съобщили за многочислени детонации, след което над града се е издигнал дирек от пушек. Според разбор на видео и фотоси, вследствие на офанзивата е ударен и гори нефтопреработвателният цех " Куйбишев “ в Самара.

Нефтопреработвателният цех " Куйбишев “ е един от най-големите нефтопреработвателни обекти в района. Той създава над 30 типа нефтопродукти и има потенциал от към 7 млн. тона годишно.

Украинските въоръжени сили към този момент са атакували завода – през януари, а също и през август 2025 година, когато нефтопреработвателният цех прекрати работата си след офанзивата.

Също по този начин сутринта са чути детонации в Чебоксари (Република Чувашия), където е бил нападнат военният цех " ВНИИР-Прогрес “ и там е избухнал пожар.

В обществените мрежи пишат, че заводът е бил ударен с ракети " Фламинго “.

Ръководителят на Чувашия към този момент удостовери ракетната офанзива против града, заявявайки, че са били атакувани " инфраструктурни обекти “.

" В момента се прецизира броят на потърпевшите, както и броят на развалените инфраструктурни обекти “, написа той.

В завода " ВНИИР-Прогрес “ се създават електромеханични задвижвания, хидросистеми и блокове за ръководство за тежка бойна техника – от самоходни гаубици до ракетни комплекси " Искандер “.

Там се създава и основен детайл от съветската отбрана против украинските системи за радиоелектронна битка – антените " Комета “, които обезпечават работа с GLONASS/GPS и разполагат със отбрана против заглушаване на сигнала. Такива модули се употребяват в оперативно-тактическите ракети " Искандер-М “, крилатите ракети от вида " Калибър “, Х-101, Х-69, планиращите бомби (УМПК), безпилотните летателни апарати " Орлан-10 “, Lancet, както и в новите дронове вид " Шахед ".

Както написа Astra, административната постройка на завода сега е предпазена с мрежи, на територията на предприятието са издигнати железни кули, върху които са опънати мрежи над цялата територия след предходна офанзива през май тази година. Въпреки това, по всичко проличава, че това не е избавило обстановката.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР