През март 2026 г. около резиденцията на руския президент Владимир

...
През март 2026 г. около резиденцията на руския президент Владимир
Коментари Харесай

Путин опаса резиденцията си с 27 системи за ПВО

През март 2026 година към резиденцията на съветския президент Владимир Путин във Валдай са издигнати седем нови кули за системите за противовъздушна защита „ Панцир “, с което общият им брой доближи 27. До това умозаключение стигна Радио „ Свобода “ след разбор на сателитни изображения, представено от „ Сега “.
Строителството на седемте уреди стартира в един и същи ден – 17 март – и някои от кулите към този момент са оборудвани със системи за противовъздушна защита. Както при защитата на Москва, „ Панцирите “ във Валдай са ситуирани в два пръстена – един дребен и един огромен. Поставянето на системите върху кулите е належащо за по-добра видимост: „ Панцир “, конфигуриран на земята, може да не засече ниско летящи дронове заради гори, неравномерен терен или здания.
Журналистите от проверяващия план „ Система “ (руската работа на Радио „ Свобода “) разкриха преди време, че спътницата на Путин Алина Кабаева прекарва доста време в резиденцията във Валдай със синовете на Путин и там е издигнато тъкмо копие на кабинета му в Кремъл.

Подсилването на противовъздушната защита идва след изказванията на съветските управляващи за опити за украински офанзиви против резиденцията на Путин във Валдай. В края на 2025 година съветският външен министър Сергей Лавров съобщи, че Киев се е опитал да нападна обекта с дронове. Той заплаши, че Москва ще преразгледа позицията си в договарянията за Украйна, а Путин персонално се обади на президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп, с цел да се оплаче от случая. Украинският президент Володимир Зеленски назова изказването на Москва неистина за неуспех на мирните договаряния. Кремъл отхвърли да даде доказателства за офанзивата, наричайки подозренията „ безумни “. Wall Street Journal написа, че Централно разузнавателно управление на САЩ не има вяра на съветската версия: съгласно американското разузнаване украинските въоръжени сили са атакували боен обект в Новгородска област, който не се намира покрай резиденцията на Путин. Тръмп също съобщи, че не има вяра на Кремъл. „ Не имам вяра, че този удар е бил сбъднат. Нещо се е случило наоколо, само че няма нищо общо с тази резиденция “, сподели той.
За разлика от резиденциите на Путин съветските градове и основни инфраструктурни предприятия - оръжейни и петролни, остават незащитени с Противовъздушна отбрана. Украйна постоянно унищожава системите за Противовъздушна отбрана, а Русия не е в положение да компенсира загубите поради глобите.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР