На кого да вярваме
През годините у нас се утвърди традицията политиците да приказват неистини и нелепости и като видят, че по този са настъпили мотиката, да стартират най-малко две седмици да се изясняват и оправдават. Началото на тази традиция бе положено от починалия президент Желю Желев, само че се оказва, че новобранците от " Прогресивна България " са на път да я доведат до съвършенство. Само за два дни.
Първо набеденият за политик, другояче добър състезател, Владимир Николов заяви, че ръководещите разискват концепцията за понижаване на периода на майчинството. Със сигурност сходно изказване не е негова самодейност. Той бе пуснат по пързалката, с цел да се види каква ще бъде публичната реакция. А тя бе повече от безапелационна, че това ще бъде следващата недомислица, която ни сервират властимащите.
Пълна каша бе забъркана и към пенсиите. Управляващите се отхвърлиха да вземат по две евро от пенсионер, само че новите пенсии ще са без коронавирус бонуса. Това разгласи ръководителят на краткотрайната бюджетна комисия Константин Проданов. Така " Прогресивна България " се отхвърли от две от общо трите си оферти за решение на бюджетните промени - за пенсиите и за държавния дълг. Не всички пенсионери ще умрат от апетит без тези 2 евро на месец, означи цинично Константин Проданов на съвещанието на бюджетната комисия през вчерашния ден.
В последна сметка се оказа, че Горския би трябвало да влезе в гората в опит да вкара ред. " От миналата седмица научихме, че ще купуваме ракети за F-16 за 1 милиарда, че ще режем майчинството и ще понижаваме пенсиите. Нищо от това не е правилно. Предишната постоянна власт в действителност е направила поръчка за ракети за 1 милиарда, само че преди да си тръгне източи хазната. Така че ракети няма да купуваме. За майчинството въобще не е ставало въпрос, тъй че това въобще не е тематика. Пенсии няма да се понижават, в противен случай пенсиите ще бъдат увеличени до цялостният размер на швейцарското предписание. Нито 1 евро, нито един цент няма да бъдат отнети от българския пенсионер, а политици, които докараха пенсионерите и хиляди служащи до обществена злополука през днешния ден са обзети от амнезия и влизат в ролята на морални стожери ", сподели министър председателят Радев, пробвайки се, отново по традиция, да трансферира всичко на предшествениците си.
Затова човек стартира да се чуди на кого да има вяра. Да вярваш на български политик е прекомерно рисковано.
Първо набеденият за политик, другояче добър състезател, Владимир Николов заяви, че ръководещите разискват концепцията за понижаване на периода на майчинството. Със сигурност сходно изказване не е негова самодейност. Той бе пуснат по пързалката, с цел да се види каква ще бъде публичната реакция. А тя бе повече от безапелационна, че това ще бъде следващата недомислица, която ни сервират властимащите.
Пълна каша бе забъркана и към пенсиите. Управляващите се отхвърлиха да вземат по две евро от пенсионер, само че новите пенсии ще са без коронавирус бонуса. Това разгласи ръководителят на краткотрайната бюджетна комисия Константин Проданов. Така " Прогресивна България " се отхвърли от две от общо трите си оферти за решение на бюджетните промени - за пенсиите и за държавния дълг. Не всички пенсионери ще умрат от апетит без тези 2 евро на месец, означи цинично Константин Проданов на съвещанието на бюджетната комисия през вчерашния ден.
В последна сметка се оказа, че Горския би трябвало да влезе в гората в опит да вкара ред. " От миналата седмица научихме, че ще купуваме ракети за F-16 за 1 милиарда, че ще режем майчинството и ще понижаваме пенсиите. Нищо от това не е правилно. Предишната постоянна власт в действителност е направила поръчка за ракети за 1 милиарда, само че преди да си тръгне източи хазната. Така че ракети няма да купуваме. За майчинството въобще не е ставало въпрос, тъй че това въобще не е тематика. Пенсии няма да се понижават, в противен случай пенсиите ще бъдат увеличени до цялостният размер на швейцарското предписание. Нито 1 евро, нито един цент няма да бъдат отнети от българския пенсионер, а политици, които докараха пенсионерите и хиляди служащи до обществена злополука през днешния ден са обзети от амнезия и влизат в ролята на морални стожери ", сподели министър председателят Радев, пробвайки се, отново по традиция, да трансферира всичко на предшествениците си.
Затова човек стартира да се чуди на кого да има вяра. Да вярваш на български политик е прекомерно рисковано.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




