През днешния ден Григор Димитров откри сезона си на трева

...

Третият път бе на късмет: Григор обърна световния №11 и откри победоносно сезона на трева!

През днешния ден Григор Димитров откри сезона си на трева на конкуренцията в Куинс, където преди осем години победи с купата. Жребият даде на българина мъчно първо тестване, изправяйки го против локалния любим и миналогодишен финалист Камерън Нори, от който първата ни ракета бе изгубил досегашните две срещи, само че през днешния ден показва доста високо равнище в целия дуел и даде отлично начало на акцията си върху зелената настилка, надделявайки с крайното (2)6:7 6:1 6:4.

Двамата стартираха откриващите си мачове на трева за сезона на високо равнище, с уверени сервис геймове. Впоследствие Нори и Димитров продължиха с качествената си продукция и мъчно който и да е от двамата успяваше да стигне даже до минимална опция, при която да затрудни съперника си. Така, след 12 следващи безупречно извършени гейма от страна на сервиращите, и нито една точка за пробив в хода на откриващата част, се стигна до напълно логически тайбрек, който трябваше да дефинира на чие име ще бъде записан първият сет. Тайбрекът стартира чудесно за международният номер 11, който рано си извоюва нежен задатък в точките, само че първата ни ракета бързо заличи преднината на британеца и имаше всички предпоставки да изравни резултата преди промяната на полетата. Момент на спад от страна на българина обаче даде още веднъж самодейността на Нори, който бе задоволително безапелационен в оставащите разигравания, като не загуби нито точка до края, правейки първата крачка към крайната победа.