През 2025 г. „Йеттел“ (Yettel) е предотвратила попадането на над

...
През 2025 г. „Йеттел“ (Yettel) е предотвратила попадането на над
Коментари Харесай

Над 65 тона електронни отпадъци са отклонени от сметищата през 2025 г., съобщиха от „Йеттел“

През 2025 година „ Йеттел “ (Yettel) е предотвратила попадането на над 65 тона електронни боклуци на сметищата в България, което съставлява растеж от 39 % по отношение на миналата година, оповестиха от пресцентъра на компанията.

В известието се показва, че количеството включва електронна техника, събрана в пунктовете за електронни боклуци в комерсиалната мрежа на компанията, съоръжение, изведено от приложимост и предадено за преработване, както и устройства, ремонтирани в сервизния център на оператора и върнати още веднъж в приложимост.

От компанията означават, че за интервала 2022 – 2025 година са предотвратили неправилното изхвърляне на общо близо 159 662 кг устройства, аксесоари и акумулатори, като по този метод предварително са изпълнили задачата си до 2028 година да отклонят най-малко 127 000 кг електронни боклуци от сметищата.

В известието се добавя, че през 2025 година самодейността за събиране на електронни боклуци е обхванала 54 обитаеми места, като най-големи количества са събрани в София, Пловдив и Варна. Най-активни по отношение на броя на популацията са били жителите на Нови пазар, Балчик и Гоце Делчев.

От „ Йеттел “ показват още, че компанията продължава да развива стратегии за удължение живота на електронните устройства посредством ремонт, назад изкупуване и преработване, както и начинания за поощряване на виновното им потребление.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР