България има най-висок дял граждани в риск от бедност и социално изключване в ЕС през 2025 г.
През 2025 година 92,7 милиона души в Европейски Съюз (20,9% от населението) са били изложени на риск от беднотия или обществено изключване, демонстрират данни на Европейската статистическа работа Евростат.
Те са живели в семейства, изпитващи най-малко един от трите фактора за риск от беднотия и обществено изключване:
В съпоставяне с 2024 година броят на хората в риск е намалял с 600 000 души (от 93,3 милиона или 21% от населението), отбелязва Българска телеграфна агенция.
Най-висок дял на хора в риск от беднотия или обществено изключване е регистриран в България (29,0%), следвана от Гърция (27,5%) и Румъния (%). Най-ниски дялове са регистрирани в Чехия (11,5%), Полша (15%) и Словения (15,5%).
Те са живели в семейства, изпитващи най-малко един от трите фактора за риск от беднотия и обществено изключване:
В съпоставяне с 2024 година броят на хората в риск е намалял с 600 000 души (от 93,3 милиона или 21% от населението), отбелязва Българска телеграфна агенция.
Най-висок дял на хора в риск от беднотия или обществено изключване е регистриран в България (29,0%), следвана от Гърция (27,5%) и Румъния (%). Най-ниски дялове са регистрирани в Чехия (11,5%), Полша (15%) и Словения (15,5%).
Източник: profit.bg
КОМЕНТАРИ




