„Превъоръжаването и модернизацията на Въоръжените сили на Република България е

...
„Превъоръжаването и модернизацията на Въоръжените сили на Република България е
Коментари Харесай

МО: Превъоръжаването на армията ще насърчи икономическия растеж


„ Превъоръжаването и модернизацията на Въоръжените сили на Република България е от значително значение за развиването и поддържането на боеспособна войска, отговаряща на актуалните провокации пред националната и интернационалната сигурност “. Това сподели във Военна академия „ Георги Стойков Раковски “ заместник-министърът на защитата Атанас Запрянов при откриването на интернационална конференция на тематика „ Програмите за превъоръжаване и рационализация на Сухопътните войски на Република България (2017 година -2030 г.) – положение, благоприятни условия и вероятности за развиване “. Конференцията се организира под патронажа на заместник-министър ръководителя по публичния ред и сигурността и министър на защитата Красимир Каракачанов.

Заместник-министър Запрянов акцентира, че съществена задача на капиталовия план за рационализация на Сухопътните войски е окомплектоването с бойна техника на високо военно-техническо равнище, в сходство със актуалните условия за бойна успеваемост, подвижност и защитеност, съпоставима с аналогичните мостри системи на въоръжение в страните-членки на НАТО. Той акцентира, че реализирането на този план цели адаптиране и подготовка на Сухопътните войски за фундаментално променената интернационална среда за сигурност, възстановяване на качествата за водене и присъединяване в съюзни интервенции, както и в отговор на засилена терористична активност в рамките и отвън страната, при отбрана на персоналния състав в зоната на бойните дейности.

„ Поставянето на акцент върху опциите на български и задгранични компании за присъединяване в взаимни планове и реализиране на необятна социална поддръжка на плановете за превъоръжаване и рационализация на Сухопътни войски е от значително значение за сполучливото протичане на процесите за развиване на Въоръжените сили в близко бъдеще “, сподели заместник-министър Запрянов пред участниците в интернационалния конгрес. „ Без подозрение, това би повлияло благотворно и на икономическия напредък на страната “, акцентира той и пожела на всички участници в конференцията ползотворна и съдържателна полемика, която да способства за реализиране на набелязаните цели.
В откриването на конференцията взе участие и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов. Той подчертава на решаващото значение на човешкия фактор в процеса на създаване и поддържане на оперативните качества на Сухопътните войски. „ За обезпечаването на подобаващи условия за подготовка и образование на персоналния състав е належащо използването на налични модерни способи “, уточни генерал-майор Попов. Той означи, че друго направление за модернизацията на Сухопътните войски ще бъде намирането на новаторски решения в процеса на самостоятелната и груповата подготовка.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР