Мъж от Сибир се напи и изпадна в безсъзнание на пейка, докато навън е -20°C
„ Прероденият “ мъж, чиято идентичност не е разкрита и за който се счита, че е бил пийнал след консумация на водка, е задремал на скамейка в Мирни, Якутия – най-студеният обитаем район в света – когато температурите са паднали до -20°C.
По-късно минувачи го намерили в безсъзнание и извикали кола за спешна помощ. Когато екипите на незабавна помощ пристигнали, те не разкрили сърдечен темп или кръвно налягане, а електрокардиограмата посочила равна линия – всички признаци на клинична гибел.
Вместо да го разгласят за мъртъв, лекарите почнали комплицирана реанимация, употребявайки профилирана техника за стопляне, създадена за арктически условия, разяснява Daily Express.
Пациентът е откаран по неотложност в болничното заведение, където доктор Дмитрий Босиков е провел подробен четиричасов развой за повишение на телесната му температура от 24°C на 34°C.




