Съветът за съвместно управление се събра на заседание в търсене на нова формула за кабинета Желязков
Премиерът Росен Желязков събра Съвета за взаимно ръководство, с цел да бъде взето решение по какъв начин и дали ще има нова формула на систематизиране на властта сред ГЕРБ-СДС, „ БСП-Обединена левица ” и „ ИТН “, с присъединяване на „ ДПС- Ново начало ”. Заседанието стартира в 8 ч. , оповестяват от Нова телевизия.
Напрежението внезапно ескалира след изборите в Пазарджик, а в края на предходната седмица и министър председателят, и водачът на ГЕРБ Бойко Борисов обявиха, че отговорност за устойчиво болшинство би трябвало да се носи по равно от всички в ръководството. И двамата чакат Българска социалистическа партия и „ ИТН ” да отговорят – съгласни ли са с публично присъединяване на Делян Пеевски в болшинството.
На масата на договарянията е и оставката на Наталия Киселова като ръководител на Народното събрание.
В писмена позиция водачът на „ ДПС-Ново начало ” разгласи, че е разговарял с премиера и е удостоверил позицията си за цялостна поддръжка за държавното управление. И добави, че всички взаимоотношения сред сътрудниците в тройната коалиция във връзка властта, са предмет на техни съглашения и сделки.
На този декор кабинетът " Желязков " се събира на държавно съвещание. Миналата седмица - незабавно след изказването на водача на ГЕРБ, от пресцентъра на Министерския съвет оповестиха, че постоянното съвещание се анулира. В дневния ред са заложени общо 35 точки. Министър-председателят към момента не е коментирал извършените диалози с " ДПС-Ново начало ".




