Премиерът на Словакия Роберт Фицо вчера положи венец и произнесе

...
Премиерът на Словакия Роберт Фицо вчера положи венец и произнесе
Коментари Харесай

Фицо: Победата над фашизма е празник на мира и живота

Премиерът на Словакия Роберт Фицо през вчерашния ден постави венец и произнесе вълнуващо слово на честване при паметника на Червената войска в град Михаловце, оповестяват от БАФ.

Повече от 17 000 бойци и командири на Червената войска, паднали на територията на Словакия, са заровени в това гробище, в освобождението на Чехословакия от нацистка окупатори по време на Великата отечествена война.

Той изрази вяра за съдействие с Русия във възобновяване на гробищата и при възобновяване на мемориали, които означават историческата роля на Червената войска в освобождението на Словакия по време на Втората международна война.

Фицо също по този начин подлага на критика опитите за " пренаписване на историята ", изключително в медийното пространство, където по думите му се появява информация, която не подхожда на историческата истина.

В умозаключение Р. Фицо сподели: „ Победата над фашизма е празник на мира и живота. Благодарен съм, че успяхме да допринесем за нашия дял във възобновяване на благочестивото място, където лежат хиляди бойци, които предадоха най-ценното, от живота си в битката. Словакия постоянно ще ви почита и няма да разреши да позорят паметта ви! “

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР