Обединените консерватори изразяват патриотизъм, след като MLA подкрепи сепаратистката петиция
Премиерът на Алберта Даниел Смит и нейното държавно управление на Обединените консерватори приказваха за непоколебимата си обич към Канада в понеделник, до момента в който опозиционната NDP ги упрекна в укриване на сепаратист.
„ Богато е, че те (NDP) слагат под подозрение (нашия) национализъм, когато преди малко пеехме националния химн в тази зала дружно “, сподели министърът по общинските въпроси Дан Уилямс пред залата измежду шумни намеци във въпросната сесия.
„ От тази страна на къщата, ние обичаме нашата страна. “
Смит повтори дългогодишната си поддръжка за това, което тя назовава суверенна Алберта в рамките на обединена Канада.
„ Това значи, че Алберта остава провинция в Канада и ние обръщаме внимание на доста същинското недоволствата, които хората имат по отношение на метода, по който сме били третирани от федералното правит...
Прочетете целия текст »




