Премиерът Кириакос Мицотакис съобщи, че двете големи рафинерии са се

...
Премиерът Кириакос Мицотакис съобщи, че двете големи рафинерии са се
Коментари Харесай

Гърция намалява цените на горивата

Премиерът Кириакос Мицотакис заяви, че двете огромни рафинерии са се съгласили да понижат цените на горивата до края на месец август

От идната седмица горивата в Гърция поевтиняват. Вицепремиерът Костис Хадзидакис заяви през днешния ден, че влизат в действие понижени цени на горивата.

Това става допустимо след съглашение сред държавното управление и петролните рафинерии в страната.

Според премиера Кириакос Мицотакис двете огромни рафинерии са се съгласили да понижат цената на горивата до края на месец август.

Цената на бензина ще падне с 10 цента за литър, а на дизеловото гориво с 5 цента.

Правителството регистрира, че през летните месеци разноските на гръцките семейства за бензин се усилват, тъй като хората пътуват на отмора. Туристите също са наранени от цената на бензина. Дори някои, с цел да понижат разноските, се отхвърлиха да почиват на островите и избраха по-близки дестинации, разясняват туроператори.

От опозицията разясниха, че мярката за по-евтино гориво е краткотрайна и упорстват за унищожаване на част от налозите върху бензина.

Правителството обмисля от септември да отпусне нови дотации за горивата.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР