Премиерът и еврокомисарят Мънзату обсъдиха подобряването на условията на живот

...
Премиерът и еврокомисарят Мънзату обсъдиха подобряването на условията на живот
Коментари Харесай

Росен Желязков: България постига отлични резултати в заетостта

Премиерът и еврокомисарят Мънзату разискаха подобряването на изискванията на живот и труд в Европейски Съюз
България остава мощно ангажирана с използването на Европейския дирек на обществените права и постигането на неговите цели. Тази самодейност е от значително значение за възстановяване изискванията на живот и труд в целия Европейски съюз, оповестиха през днешния ден от Министерския съвет.

Около тази позиция се сплотиха министър-председателят Росен Желязков и изпълнителният заместник-председател на Европейската комисия по обществени права и умения, качествени работни места и подготовка Роксана Мънзату. Двамата организираха работна среща в постройката на Министерския съвет тази заран.

В хода на диалога им двамата разискаха смисъла и използването на европейските принадлежности в поддръжка на заетостта, обществената протекция и ефикасната връзка сред образованието и действителната стопанска система.
Българските достижения в заетостта
Премиерът Желязков посочи постиганите положителни резултати от страната ни в региона на заетостта през последните години. По отношение на индикатора на равнище Европейски Съюз, целящ реализиране на най-малко 78% претовареност на популацията на възраст 20–64 години до 2030 година, България си е сложила още по-висока национална цел от 79%.

През 2024 година позитивната наклонност продължава, като коефициентът на претовареност към този момент е 76,8%, което е с 1 процентен пункт по-високо от междинното за ЕС-27 през 2024 година, оповестиха от държавното управление.
Фокус върху образованието и нововъведенията
Министър-председателят откроил също по този начин сериозния ангажимент на държавното управление за построяването на STEM центровете с фокус върху естествените науки и нововъведенията. Чрез тях младежите се предизвикват да се занимават повече с математика, която също е в основата на редица търсени специалности, означи той.
Приоритет - участието в еврозоната
Премиерът Желязков особено подчертава върху целта на българското държавно управление за участие на страната ни в еврозоната. Откроявайки позитивите от приемането на единната европейска валута, министър-председателят уточни, че присъединението на България към еврозоната е също по този начин фундаментална стъпка в укрепването на процеса на възходяща обществена конвергенция.

Срещата сред премиера Желязков и еврокомисаря Мънзату се състоя в границите на двудневната аудиенция на високопоставения европейски служител в България. Роксана Мънзату взе участие и в проявления, свързани със зеления преход и устойчивото развиване в Централна и Източна Европа.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР