Премиерът Бойко Борисов е на инспекция в пловдивското село Брестовица,

...
Премиерът Бойко Борисов е на инспекция в пловдивското село Брестовица,
Коментари Харесай

На инспекция: три кладенеца изграждат в Брестовица |

Премиерът Бойко Борисов е на ревизия в пловдивското село Брестовица, с цел да провери изграждането на дублиращи кладенци за вода. Това стана ясно от негово включване на живо във Facebook. Община Брестовица е в бедствено положение, откакто беше установено съществуването на манган в питейната вода.

Изграждат се три дублиращи кладенеца, с цел да се подсигурява подаването на чиста вода до популацията. Проектът включва и полагане на 8 км тръбопровод. Ще се използва специфична технология, тъй че загубите по мрежата да бъдат сведени до нула, изясни регионалният шеф на Пловдив Дани Каназирева и посочи, че се работи деликатно, тъй че да не се унищожат лозята на хората в района.

Осигурено е финансиране с държавен запас през ВиК холдинга, заяви заместник-министърът на районното развиване Николай Нанков.

„ Строителите ме увериха, че ще работят с оптимално високо движение, с цел да може до 1 месец всички действия да са приключени и хората в селото да са спокойни. Благодарете на кмета, че разгласи бедствено състояние, с цел да може всички процедури да се задействат “, сподели Борисов.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР