Премахната е оградата на зелена площ в Тракия“, която дълги

...
Премахната е оградата на зелена площ в Тракия“, която дълги
Коментари Харесай

Нова зелена зона допълва разширението на парк „Лаута“

Премахната е оградата на зелена повърхност в „ Тракия “, която дълги години бе недостъпна за жителите, заяви кметът на региона Костадин Димитров. Той добави, че теренът се намира в съседство с новозалесените зони в парк „ Лаута “

„ Изчакахме да завърши разширението на „ Лаута “, да се урбанизира територията и по гледище на кмета на Община Пловдив инж. Иван Тотев предприехме деяние по премахването на загражденията “, изясни Костадин Димитров. Той добави, че следва екипи на Оперативна програма „ Градини и паркове “ с шеф Стоян Алексиев да извършат разчистване на терена, с цел да стане привлекателно място за отдих и разходка на жителите и гостите на регион „ Тракия “.

С пролетното залесяване тази година площта на парк „ Лаута “ бе разширена с 80 декара през последните пет години. През това време бяха засадени над 2100 фиданки от локални растителни типове, построена бе поливна система, нова пешеходна алея с осветяване.

Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР