Прекратяването на огъня е приоритет в Близкия изток и Яхия

...
Прекратяването на огъня е приоритет в Близкия изток и Яхия
Коментари Харесай

Борел вижда в елиминирането на Синвар шанс за прекратяване на огъня в Близкия изток

Прекратяването на огъня е приоритет в Близкия изток и Яхия Синвар от израелските сили може да усили възможностите за постигането му , съобщи в събота висшият представител на Европейския съюз (ЕС) по външната политика и сигурността Жозеп Борел , представен от Reuters.

" След елиминирането на Синвар се отваря нова вероятност и ние би трябвало да я използваме, с цел да реализираме преустановяване на огъня, освобождение на останалите заложници и да потърсим политическа вероятност ", разяснява той пред публицисти на среща на министрите на защитата от Г-7 в Неапол.
 Али Хаменей: Смъртта на Яхия Синвар няма да пречупи оста на съпротивата
Али Хаменей: Смъртта на Яхия Синвар няма да пречупи оста на съпротивата

" Хамас " ще продължи да живее и след гибелта на своя водач

Борел сподели още, че би могло да бъде подсилена  (UNIFI), подложена на обстрел по време на конфликтите сред Израел и " Хизбула ".

" Силите на Организация на обединените нации би трябвало да бъдат уважавани по целия свят... може би задачата на UNIFIL би трябвало да бъде преразгледана, само че първото нещо, което би трябвало да се направи, е преустановяване на огъня ", посочи той. Жозеп Борел добави, че подсилването на мироопазващаата задача зависи от Съвета за сигурност на Организация на обединените нации.
 Европейски Съюз осъжда всевъзможни офанзиви против задачи на Организация на обединените нации
Европейски Съюз осъжда всевъзможни офанзиви против задачи на Организация на обединените нации

Жозеп Борел упорства за " задълбочено следствие " на последните израелски атаки
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР