Прекалено милитаризирахме мисленето, действията и говореното и се премина към

...
Прекалено милитаризирахме мисленето, действията и говореното и се премина към
Коментари Харесай

Валерий Тодоров: Прекалената амбиция на украинския президент не дава възможност за спокойни решения

Прекалено милитаризирахме мисленето, дейностите и говореното и се мина към нуклеарна реторика – нуклеарни удари, нуклеарно оръжие, това е като Станиславски – щом има пушка на стената, тя би трябвало да гръмне. Нека не си играем с нуклеарната реторика, предизвести Валерий Тодоров, някогашен сътрудник на БНР, Българска национална телевизия и Българска телеграфна агенция в Москва и някогашен общоприет шеф на БНР, в изявление пред БНР.

В предаването " 12+3 " по стратегия " Хоризонт " на БНР той разяснява 1000 дни от войната в Украйна.

Според него се спекулира с изказванията, че светът е на прага на Трета международна война:

" Но истината е, че границата става по-тънка, пораства напрежението и в други географски точки, и това при отсъствието на правила за всеобща сигурност, основава зони със мощен недостиг на доверие и гаранции за усмиряване ".

Тодоров предизвести, че " спорът в Украйна е единствено част от едно домино, което може да се разпадне и в даден миг да аргументи верига от спорове, които да дадат мотив да приказваме, че има предпоставки за Трета международна ".

Той уточни, че спорът в Украйна ескалира, употребява се всеки претекст, с цел да се търси нова ескалация и върви взаимно изнудване, а доверие - никакво.

" На процедура се появява забавен синдром, покрай Стокхолмския – ясно е, Русия е агресорът, а въпреки това – целият Запад работи в поддръжка на Украйна. Русия се трансформира в жертва на скрит план и виждате по какъв начин в избрани среди на разнообразни страни се появяват хора, които симпатизират на Русия, като на жертва. Тази русофобия, която се разви и смеси политиката, народа, отношението, даже съветската съпротива се почувства предадена, тъй като всички съветско се трансформира в неприятно и сатанинско. Вместо да се приложи една диференцирана политика, се появи световен вид на отричане на всичко, което може да носи признаците съветско, в това число се стигна до културата. Мисля, че въпреки и постепенно, ние се отблъскваме от тази вид ", проучва журналистът.

Той счита, че са пресилени упованията, че ръководството на републиканците в Съединени американски щати може да промени доста. И уточни, че тези 2 месеца, когато се предава властта в Съединени американски щати, са рисков интервал и има хипотезите за все мрачни сюжети.

" Ще има пренастройване на упованието за сигурност. В Близкия изток има признаци на усмиряване, а в Украйна обстановката е в двата полюса на упованията и дейностите, както от страна на Русия, по този начин и на западния свят ", сподели Валерий Тодоров.

Той разяснява разновидностите за договаряния, разновидностите, както и наличието на задгранични военни наемници на територията на Русия и Украйна и определянето на демилитаризирани зони.

" Трябва да се тръгне към условия за договаряния и помирение. Прекалената упоритост на украинския президент, който вижда отбраната на Украйна в тотална война с Русия, не дава опция за спокойни решения ", счита Тодоров.

 

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР