Предвидено е РЦТХ-Бургас да започне да осъществява основната си дейност

...
Предвидено е РЦТХ-Бургас да започне да осъществява основната си дейност
Коментари Харесай

Държавата отпусна 336 хиляди лева за Кръвния център в Бургас

Предвидено е РЦТХ-Бургас да стартира да реализира главната си активност от 1 октомври 2025 година

Министерският съвет одобри разпореждане за одобрение на спомагателни разноски по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2024 година, в размер на 336 000 лева

Средствата са по отношение на осъществяване на разпореждане № 269 на Министерския съвет от 31 юли 2024 година, с което се сътвори Районен център по трансфузионна хематология -Бургас (РЦТХ-Бургас) към Министерството на здравеопазването, като лечебно заведение по член 5, алинея 1 от Закона за лечебните заведения. Предвидено е РЦТХ-Бургас да стартира да реализира главната си активност от 1 октомври 2025 година

За обезпечаване на условия за дейно действие на Центъра в планувания период, от 1 септември 2024 година е назначен нужният административен личен състав, който ще провежда дейностите по осъществяване на публичните поръчки за извършаване на строително-ремонтните работи и закупуване на нужното обзавеждане и съоръжение.

С утвърдените спомагателни средства ще се обезпечат разноските за личен състав и издръжката на Центъра до края на 2024 г.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР