Предстоят трудни времена, заяви китайският президент Си Цзинпин в речта,

...
Предстоят трудни времена, заяви китайският президент Си Цзинпин в речта,
Коментари Харесай

Глобални изменения, каквито не е имало от един век

Предстоят сложни времена, съобщи китайският президент Си Цзинпин в речта, с която откри националния конгрес на Китайската комунистическа партия, съобщи ДПА, представена от Българска телеграфна агенция.

Китайският водач предизвести, че Китай може да се сблъска с " евентуални рискове " и прикани страната да бъде " подготвена и за най-лошите сюжети ".

" Затова би трябвало да се приспособяваме и да бъдем подготвени да се оправяме със мощни ветрове, бурни води и рискови стихии ", сподели Си.

Той прикани страната с уверено да извършва напътствията на партийното управление, с цел да бъде реализирано възраждането на китайската нация и с цел да бъде уголемен " социализмът с китайски характерности ". Следващите пет години са от основно значение, акцентира китайският водач.

Във връзка с ситуацията в интернационалните връзки Си Цзинпин предизвести, че съществуват " големи опасности и провокации ". Той посочи, че са налице " световни промени, каквито не е имало от един век ".

Си съобщи също по този начин, че политиката на Китай за нулев Коронавирус е нужна и вярна, и че Китай е постигнал големи триумфи както в битката с разпространяването на ковид, по този начин и в устрема си да се развива стопански.  

По тайванския въпрос Си посочи, че Пекин възприема Тайван като част от Китай и че си резервира правото да употребява военна мощ, с цел да реализира единението с Тайван.

" Пълното обединяване на родината би трябвало да бъде реализирано и сигурно може да бъде реализирано ", съобщи китайският водач.  

Изявлението на Си, с което той съобщи, че Китай се опълчва на независимостта на Тайван, предизвика бурни аплодисменти на делегатите на конгреса, съобщи Ройтерс.

Речта на Си Цзинпин, с която той откри националния конгрес на Китайската комунистическа партия, продължи по-малко от два часа, отбелязва Ройтерс.

Китай ще форсира построяването на първокласна войска и ще укрепи опциите да основава средства за стратегическо въздържане, посочи Си. В рамките на речта си китайският водач загатна думи, значещи " сигурност ", 73 пъти.

Освен това той акцентира, че китайските управляващи ще вземат ограничения, с цел да усилят раждаемостта в Китай.

Макар популацията на Китай да е 1,4 милиарда души, се чака раждаемостта тази година да доближи рекордно ниско равнище, настоявам експерти, занимаващи се с въпросите на демографията.
 Снимка АП/БТА

Приоритет - запазване на околната среда
Китай ще трансформира в собствен приоритет опазването на околната среда и насърчаването на зелените способи на живот, съобщи Си Цзинпин в речта. Си посочи, че опазването на природата е част от построяването на съвременна социалистическа страна.

През последните 10 години Китай отбелязва прогрес в решаването на проблемите, свързани с околната среда, сподели китайският водач и даде обещание " на процедура да отстрани " замърсяването на въздуха и водата, и да овладее замърсяването на почвите.

" Защитата на околната среда претърпя исторически, трансформационни и всеобхватно промени - небесата над родината ни са по-сини, планините са по-зелени, а водата е по-чист ", акцентира Си през 2300-те делегати на конгреса.

Китайският президент разясни, че страната ще върви поетапно към въглеродната индиферентност, като се преценява с енергийните си запаси.
Постигнат е цялостен надзор над Хонконг
Китай е постигнал цялостен надзор върху провинцията си Хонконг, която е минала от безпорядък към ръководство, сподели Си Цзинпин.

Освен това Китай е повел огромна битка против сепаратизма на Тайван и е " решен и кадърен да  опази своя държавен суверенитет и териториална целокупност и да се опълчи на независимостта на Тайван ", сподели той и думите му бяха посрещнати с бурни ръкопляскания от делегатите.

По думите му партията, която в този момент има към 96 милиона членове, е спечелила " най-голямата в човешката история битка с бедността ”.

Китай ще оказва " непоколебима поддръжка " за частната стопанска система и ще остави пазарът " да играе решаваща роля в разпределението на ресурсите ", като задачата за реализира на първокачествен стопански напредък ще бъде основен за " построяването на актуалната социалистическа мощност ", сподели още 69-годишният Си в речта си.
Призив към КНДР за възстановяване на връзката, единството и съдействието
В писмо до севернокорейския водач Ким Чен-ун президентът на Китай Си Цзинпин е декларирал, че в този момент, повече от всеки път, е належащо Пекин и Пхенян да подобрят връзката, единството и съдействието.

Това заяви през днешния ден държавната осведомителна организация на Северна Корея, представена от Ройтерс. Писмото е изпратено в навечерието на конгреса на Китайската комунистическа партия, който стартира през днешния ден в Пекин.
Още по темата
Източник: clubz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР