Купуват още 84 преносими камери за скорост
"Предстои да закупим още 84 портативни камери за скорост. За 28 процедурата е оповестена, за останалите 56 следва. Тези механически средства няма да действат в колите, а отвън тях, сложени покрай пътното платно. По този метод ще бъде обезпечен надзор на скоростта от екипите, които употребяват новите коли ".
Това съобщи от парламентарната естрада министърът на вътрешните работи Валентин Радев
Валентин Иванов Радев е министър на вътрешните работи. Роден е на 6... към профила, в отговор на въпрос от народните представители Иван Иванов, Георги Свиленски, Стоян Мирчев, обвързван със закупени нови коли за потребностите на Министерство на вътрешните работи и невъзможността за потреблението им за пътен надзор.
„ Искам да стане ясно за всички, че няма спънки в активността на пътните служители на реда и контролът не е занижен. Напротив, подхващаме нужните дейности на всички нива”, съобщи министър Радев и даде за образец направените на второ четене промени в Закона за придвижване по пътищата. „ Уверявам ви, че всичките ни старания са ориентирани към това да понижим жертвите и ранените на пътя”, разяснява още министър Радев. Във връзка със случая с новозакупените коли министър Радев изясни: „ Разпоредил съм инспекция, с цел да се откри по какъв начин са протекли процедурите по публичните поръчки за леките коли, за интегрираната система за видео наблюдаване, което е вътре”, разясни вътрешният министър и добави, че инспекцията ще приключи на 7 юли тази година. Министър Радев увери, че контролът на придвижването по пътищата продължава да се реализира прецизно, тъй като Министерство на вътрешните работи разполага с 148 оборудвани автомобила, които засичат скоростта на водачите.
Това съобщи от парламентарната естрада министърът на вътрешните работи Валентин Радев
Валентин Иванов Радев е министър на вътрешните работи. Роден е на 6... към профила, в отговор на въпрос от народните представители Иван Иванов, Георги Свиленски, Стоян Мирчев, обвързван със закупени нови коли за потребностите на Министерство на вътрешните работи и невъзможността за потреблението им за пътен надзор. „ Искам да стане ясно за всички, че няма спънки в активността на пътните служители на реда и контролът не е занижен. Напротив, подхващаме нужните дейности на всички нива”, съобщи министър Радев и даде за образец направените на второ четене промени в Закона за придвижване по пътищата. „ Уверявам ви, че всичките ни старания са ориентирани към това да понижим жертвите и ранените на пътя”, разяснява още министър Радев. Във връзка със случая с новозакупените коли министър Радев изясни: „ Разпоредил съм инспекция, с цел да се откри по какъв начин са протекли процедурите по публичните поръчки за леките коли, за интегрираната система за видео наблюдаване, което е вътре”, разясни вътрешният министър и добави, че инспекцията ще приключи на 7 юли тази година. Министър Радев увери, че контролът на придвижването по пътищата продължава да се реализира прецизно, тъй като Министерство на вътрешните работи разполага с 148 оборудвани автомобила, които засичат скоростта на водачите.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




